מערכות מים לוקחות חלק בכל מבנה

בכל הנוגע לבניית מבנה, למערכות המים תפקיד חשוב. הם מבטיחים את בטיחות הנכס שלך על ידי אספקת הכמות הנכונה של מים לבניין שלך. הם גם מבטיחים את הטמפרטורה הנכונה לבניין. מערכת הספרינקלרים היא אלמנט נוסף שעוזר לכם להימנע משריפה.

מערכת ספרינקלרים וגם כיבוי אש


לא משנה אם אתם בונים נכס חדש או משפצים נכס קיים, מומלץ לשקול התקנת מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש. לא רק שמערכות אלו נועדו לסייע בהגנה על הרכוש שלך, אלא שהן גם יכולות לחסוך לך כסף.

הצעד הראשון הוא להחליט איזה סוג של ספרינקלרים תרצו להתקין. זה תלוי בצרכים של העסק שלך.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מערכות ספרינקלרים. אלה כוללים טרום פעולה, מבול ומצב שליטה. הראשון, הפעולה המקדימה, נועד למזער את הנזק שעלול להתרחש בזמן שריפה. למערכת קדם-פעולה יש טריגר נפרד להפעלת הממטרות. המבול ומצב הבקרה מתאימים יותר לאזור עם סיכון גבוה יותר.

ישנם שיקולים נוספים בעת בחירת מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש. בנוסף למערכת עצמה, יש להתחשב גם במיקום הממטרות. לדוגמה, ממטר מבול עשוי להיות מותקן בנתיב יציאה.

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, תרצו לוודא שהמים במערכת הממטרות שלכם נקיים מזרימה לאחור. זה יכול לגרום למערכת שלך לא לפעול ביעילות כפי שהיא צריכה. זה יכול גם להוביל למזהמים באספקת המים לשתייה.

חשוב לבחור מערכת ספרינקלרים המיועדת להיות יעילה בסוגי השריפות שאתם מתכננים. משמעות הדבר היא בחירת מערכת שיכולה לדכא שריפה של גריז, אך לא יקרה מדי לתפעול.

מערכות מיזוג אוויר מערכות חשמל


תכנון מערכות מים הן פרוטה באקלים של היום, אבל לא הכל חדשות רעות. אחד ההיבטים היותר אלגנטיים של בניית בניינים מודרניים הוא השילוב של הטכנולוגיות העדכניות והטובות ביותר. ממיגון אש המתקדם ביותר ועד לחדש ביותר בחימום וקירור, אין סיבה שלא תוכל לחיות את החלום. למרבה המזל, אתה יכול ליהנות מהיתרונות של חידושים אלה בלוח הזמנים ובתקציב שלך. אם אתה שוקל שיפוץ או בנייה חדשה, הקפד לקחת בחשבון את הגורמים הללו בעת שקלול האפשרויות שלך. אם אתה עשה זאת בעצמך, ישנן חברות רבות שיכולות לעזור לך לבחור את המוצרים והשירותים הנכונים. כמה דוגמאות כוללות: מיזוג אוויר, אינסטלציה, חימום ואיטום. רוב החברות מציעות מגוון שירותים וייעוץ ללא התחייבות. במקרים מסוימים, ניתן אפילו לרכוש מערכת שלמה מהמומחים. זה נוח במיוחד לבעלי בתים שיש להם זמן וכסף מוגבלים להקדיש למאמץ הזה.

מערכות מים


מערכות מים לוקחות חלק בכל מבנה, בין אם זה בית, בניין או מפעל. הם מספקים מים לאנשים, והם צריכים לספק אותם באיכות הגבוהה ביותר. ישנם מספר גורמים המשפיעים על כמות ואיכות המים. אלה כוללים גיל, מיקום, לחץ, דליפות וזיהום חיצוני.

רשתות הפצה הן חלקים חשובים בתכנון האב עבור קהילות. הם דורשים ניתוח מומחה של עיצוב רשת הצינורות, זרימת המים והביקוש העתידי. הם מופעלים בדרך כלל על ידי שירותים ציבוריים, אבל הם יכולים להיות מופעלים גם על ידי מפעלים מסחריים.

בארצות הברית יש מספר רב של שירותי מים, וטווח הפעילות והגדלים שלהם הוא רחב. כ-55 אחוזים מסווגים כמערכות אספקת מים ארעיות שאינן קהילתיות, המשרתות בעיקר צרכנים שאינם למגורים.

מערכת אספקת מים קהילתית משרתת את התושבים כל השנה. רוב המים המסופקים למגורים משמשים להדחת אסלות, שטיפת מכוניות והשקיית דשא. חלק ממנו עשוי לשמש לכיבוי אש או לעיבוד תעשייתי.

תעשיית אספקת המים פיתחה מגוון התקדמות טכנולוגית למים אישיים ולבקרת איכות המים. קיימות טכנולוגיות מתקדמות לניטור וטיפול בשפכים, ולאיתור ובקרה של התפרצויות מחלות.

איגוד מפעלי המים האמריקאי מגדיר מערכת חלוקת מים ככל המרכיבים של חברת מים, לרבות משאבות, הזנה לאחסון כוח הכבידה, השוואת חלוקה והפצה. רוב המערכות הגדולות חייבות לטפל במים שלהן, מה שמפחית את הסיכויים לזיהום.

לפרטים נוספים : תכנון מערכות מים "סלע נהרי"