תפקידו של מהנדס איטום

תפקידו של מהנדס איטום

מהנדס איטום הוא רעיון טוב כדי שהעסק שלך ימשיך לפעול בצורה חלקה. הם מסוגלים לבדוק את הצינורות שלך כדי לוודא שהם נקיים מדליפות. הם יכולים גם לעזור לך למצוא בעיות לחות שעלולות להיווצר. זו אחת המשימות החשובות ביותר שהם עושים עבורך.

מה כוללות הבדיקות של מהנדס האיטום?

בין אם מדובר בתכנון חותם, או הערכת הביצועים של חותם, ישנן מספר שיטות שבהן מהנדס יכול להשתמש כדי לבדוק האם החותם אכן עובד. שיטות אלו משתנות מאוד, אך ישנם כמה מושגי מפתח המשפיעים על אופן בדיקת החותמות.

סטייה: זוהי כמות הסטייה שהאטם יכול לסבול לפני כשל. אם חומר האיטום אינו נסדק, החומר עובר את הבדיקה ומדורג כמעבר. אם חומר האיטום נסדק, הוא נכשל במבחן ומדורג ככשל.

פריכות השפעה: זוהי דרך נפוצה נוספת להעריך את הביצועים של חומרים תרמופלסטיים. הבדיקה כוללת פגיעה בדגימה בטמפרטורות נמוכות. זה פחות קפדני משיטת הבדיקה ASTM D2137, הדורשת פגיעה בדגימה ב-40 מעלות צלזיוס שלילית.

ירידת לחץ: בדיקת ירידת הלחץ היא אמצעי פופולרי לקביעת הביצועים של אטם. הוא משתמש בציוד זמין ויש לו יתרונות רבים. שיטה זו מאפשרת את בדיקת החותם במגוון תנאים המדמים תנאי עבודה אמיתיים.

חומרים תרמופלסטיים יכולים להפוך לזגוגיים או שבירים כאשר הם נחשפים לטמפרטורות נמוכות. שינויים אלה נמדדים לאחר קירור הדגימות.

שוליים: ניתן לעצב אטמים עם סטייה נוספת. הסטייה נוספת זו מוסיפה ללחץ באיטום ומאפשרת עיוות. עם זאת, זה לא הכרחי עבור רוב החותמות.

היווצרות בעיות לחות

בעיית רטיבות בקירות שלך היא לא רק מכוערת, היא עלולה להיות מסוכנת לבריאות שלך. זה דבר אחד להחזיק קירות לחים, אבל שפע של לחות יכול להפחית את ביצועי הבידוד התרמי של הבניין שלך. עיצוב קיר נכון יכול לעזור למנוע בעיות רטיבות ולספק את הביצועים התרמיים הטובים ביותר.

ניתן למזער את היווצרות הלחות בקירות שלך על ידי התקנת בידוד תאים סגורים. למרות שבידוד זה עשוי להיות מעט יותר יקר מאשר בידוד פיברגלס קונבנציונלי, זה בהחלט שווה את העלות. באופן דומה, שימוש בכיסוי רטוב על הצנרת והצנרת החשמלית שלך יכול לשפר את צריכת האנרגיה הכוללת שלך ולחסוך כסף על חשבונות החשמל שלך. המיקום הנכון של המתקנים שלך יכול גם למתן את ההשפעות של דליפת מים. מלבד היותה לא נוחה, רטיבות בקירות שלך עלולה לגרום גם לנזק מבני. מסיבה זו, אולי כדאי לשקול להזמין אינסטלטור או חשמלאי מורשה שיבצע הערכה יסודית של מערכות האינסטלציה והחשמל שלך. כמו כן, שווה את הזמן לבדוק את מערכות החימום והמיזוג שלך לאיתור נזילות נסתרות. אם תמצא כמה, דרך הפעולה הטובה ביותר היא לתקן אותם לפני שהם הופכים לדליפות רציניות. למרבה המזל, האינסטלטור או החשמלאי שלך יכולים לעזור לך להבין את מקור בעיית הרטיבות שלך.

חשיבות המבחן

בחירת האיטום הנכון היא קריטית לפונקציונליות של מכשיר. בנוסף לעיצוב האיטום עצמו, חשוב להכיר את שיטות הבדיקה הנכונות כדי להבטיח איטום מוצלח.

שתי שיטות נפוצות להערכת ביצועי חותם הן בדיקת בועות ובדיקת ירידת לחץ. שתי הבדיקות כוללות הפעלת לחץ על החותם כדי לקבוע את ירידת הלחץ שלו לאורך זמן. שניהם שימושיים בזיהוי דליפות ומספקים אינדיקציה לביצועים הכוללים של האיטום.

בדיקת בועות משמשת בדרך כלל לאיתור דליפות. שיטה זו כוללת מילוי מיכל בנוזל ובדיקת השטח לאיתור בועות קטנות. אם הבועות נראות לעין, הן מעידות על דליפה. אם הם לא, הם עלולים להיות לכודים על ידי תכונות המכלול או מוסתרים מהעין.

בדיקת נפילת הלחץ היא דרך יעילה להעריך את הביצועים של אטם. בדיקה זו משתמשת בציוד זמין כדי לדמות תנאים מציאותיים. עם זאת, זה חייב להתבצע בלחץ ריאלי. אם ירידת הלחץ גבוהה מדי, היא עלולה להלחיץ את האיטום. באופן דומה, נפח גדול של אוויר או נוזל בלתי דחוס עלולים לגרום לירידת לחץ גדולה מהצפוי.

בדיקת ירידת הלחץ מחייבת את הבוחן להעריך במדויק את כמות הסטייה באיטום. זה נעשה על ידי הערכת כושר הדחיסה של הנפח הסגור. כמו כן, חשוב לזכור כי ירידת הלחץ של אטם תלויה בחומר שלו ובדחיסת התוכן.

לפרטים נוספים : https://agalor.co.il/%D7%9E%D7%94%D7%A0%D7%93%D7%A1-%D7%90%D7%99%D7%98%D7%95%D7%9D/